Меню
company logo
ХНЕУ ім. С. Кузнеця

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ КАФЕДРИ

Кафедра має угоди про співробітництво не тільки з ВНЗ України, але й на міжнародному рівні з: Варшавським університетом «Варшавська політехніка» (Польща), Поморською академією (Польща), Краківською вищою школою економіки (Польща).

У 2012 році кафедра стала членом-учасником міжнародної асоціації «The network of institutes and schools of public administration in central and eastern Europe» (NISPA) («Мережа інститутів і шкіл публічного управління у Центральній і Східній Європі»). У 2013 році внесок кафедри у розвиток транскордонного співробітництва Харківського регіону було враховано керівництвом Асоціації європейських прикордонних регіонів (AEBR), а Гавкалова Н. Л. стала членом виконавчого комітету даної асоціації.

Кафедра проводить щорічні науково-практичні конференції «Регіональна економіка в Україні: механізми її реалізації» (з 2008 року) та «Державне управління та державна служба» (з 2011 року), інтернет-конференції при підтримці консульства республіки Польща в м. Харкові, а також приймає активну участь у проведенні таких заходів спільно з іншими кафедрами ХНЕУ ім. С. Кузнеця та кафедрами Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України і Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана.

Кафедра робить акцент на інноваційному і креативному підході до навчального процесу, який полягає у залученні до проведення занять практиків з державного управління та публічного адміністрування (проведення публічних лекцій із запрошенням керівників департаментів виконкому міської ради, проведення виїзних практичних занять на базі органів місцевого самоврядування), представників громадських організацій (проведення майстер-класів з доступу до публічної інформації, організації комунікацій з владою).

Кафедрою проводиться активна робота по залученню студентів до участі у наукових дослідженнях. Так, уже 3 роки поспіль студенти займають призові місця у Міжнародному конкурсі науково-практичних робіт «Архетипіка та державне управління», досліджуючи актуальні проблеми публічного управління та презентуючи інноваційні шляхи вирішення суспільно-політичних проблем. Під керівництвом кафедри діє студентський науковий гурток, за результатами діяльності якого студенти беруть активну участь у щорічних науково-практичних конференціях «Регіональна економіка в Україні: механізми її реалізації» та «Державне управління та державна служба», а також беруть участь та отримують дипломи переможців у щорічній Всеукраїнській студентській олімпіаді з навчальної дисципліни «Регіональна економіка» (проводить у ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана») та перемагають у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт за напрямом «Інтелектуальна власність».

Викладачі кафедри розвивають проектний рух в університеті, разом з магістрами, беручи участь у розробці проектів для участі у грантових програмах Європейського Союзу, співпрацюючи з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Науково-педагогічний склад кафедри постійно підвищує свою кваліфікацію, беручи участь у міжнародних форумах з публічного адміністрування (публікуючи свої розробки у виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз даних), у тренінгах та майстер-класах, організованих державними на недержавними організаціями.

Серед досягнень кафедри-організація навчання студентів англійською мовою та залучення до навчального процесу носіїв іноземних мов, що значно підвищує конкурентоздатність майбутніх випускників. Зважаючи на те, що кафедра у найближчій перспективі планує відкриття подвійного диплому з франкомовними університетами у рамках розвитку руху Франкофонії, студенти мають змогу долучитися до вивчення французької мови.

Також у 2014 року кафедра разом з майбутніми магістрами з публічного адміністрування здійснила розробку стратегії для м. Мерефа на замовлення Мереф’янської міської ради, що є безцінним практичним досвідом як для майбутніх магістрів, так і для викладачів. Паралельно кафедра бере участь у набутті міжнародногоу гранта Вишеградської четвірки, претендуючи на новітнє викладання курсу «Публічний менеджмент та процеси децентралізації ЄС» в  межах магістерської програми «Публічне адміністрування» та проведення лекцій іноземними фахівцями в галузі публічного адміністрування. У 2015 році кафедра приймала участь у конкурсі на створення кафедри «Жана Моне» за програмою «Еразмус +».

Викладачі кафедри беруть участь у Міжнародних та Всеукраїнських конференціях, публікують результати своїх досліджень в наукових збірниках праць, видають навчальні посібники та монографії, займаються організацією наукових досліджень студентів. На кафедрі здійснюється колективна науково-дослідна робота.

Вчені кафедри підготували понад 20 навчальних посібників та підручників з нормативних та вибіркових дисциплін, більшість з яких мають гриф МОНУ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *